Jak kupić bilet okresowy przypisany do karty płatniczej?

Identyfikatorem biletu okresowego w portalu pasażera BKM może być Bydgoska Karta Miejska, Elektroniczna Legitymacja Studencka, jak również bankowa karta płatnicza z funkcją zbliżeniową.

 

Krok 1. Rejestracja karty jako identyfikatora

W celu skorzystania z nowej funkcjonalności użytkownik posiadający bankową kartę płatniczą z funkcją zbliżeniową musi założyć spersonalizowane konto w portalu pasażera BKM wraz z przypisanym identyfikatorem biletu w postaci karty płatniczej lub zarejestrować kartę płatniczą jako identyfikator biletu do już istniejącego konta.

 

Krok 2. Zakup biletu w portalu pasażera

Po zakończeniu procesu rejestracji karty, użytkownik może zakupić bilet okresowy. Zakup biletu okresowego, przypisanego do identyfikatora w postaci zbliżeniowej karty płatniczej jest realizowany w sposób analogiczny, jak w przypadku zakupu biletów powiązanych z kartą BKM.

 

Krok 3. Weryfikacja ważności biletu

Bilet okresowy  jest aktywny od momentu sfinalizowania transakcji za pośrednictwem portalu pasażera BKM bez potrzeby jego zapisu na karcie.

W trakcie kontroli Pasażer okazuje kartę płatniczą podczas kontroli i przykłada ją do terminala kontrolerskiego.

 

W każdym momencie pasażer może zweryfikować ważność biletu okresowego w portalu pasażera Bydgoska Karta Miejska.

W trakcie jazdy w pojeździe komunikacji miejskiej pasażer może również zweryfikować ważność biletu okresowego w kasowniku biletowym OPS.

 

Organizator transportu:

Wykonawca:

Partner technologiczny: