Karta płatnicza identyfikatorem biletu okresowego

Karta płatnicza identyfikatorem biletu okresowego

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy – jako pierwsi w Polsce – mogą potwierdzać uprawnienia do przejazdu autobusem lub tramwajem na podstawie biletu okresowego przypisanego w systemie BKM do zbliżeniowej karty płatniczej. Dotychczas nośnikiem i zarazem identyfikatorem tego typu biletów była wyłącznie elektroniczna karta miejska, emitowana przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

W nowym rozwiązaniu pasażer może zarejestrować w portalu pasażera BKM zbliżeniową kartę płatniczą jako identyfikator biletu okresowego oraz zakupić bilet okresowy, który będzie wirtualnie przypisany w systemie BKM do karty.

Zakup biletu okresowego, przypisanego do identyfikatora w postaci zbliżeniowej karty płatniczej jest realizowany w sposób analogiczny, jak w przypadku zakupu biletów powiązanych z kartą BKM.

Bilet okresowy  jest aktywny od momentu sfinalizowania transakcji za pośrednictwem portalu pasażera Bydgoskiej Karty Miejskiej (BKM) – bez potrzeby korzystania z automatu stacjonarnego czy wizyty w biurze obsługi klienta lub innym punkcie, gdzie możemy doładować kartę miejską.

Aby móc skorzystać z udogodnienia pasażer powinien posiadać imienny profil w portalu pasażera BKM, jak również przypisany do konta tzw. Bezpieczny identyfikator karty płatniczej. Cała operacja potrwa tylko 3 minuty, a pasażer zostanie przez nią przeprowadzony krok po kroku.

Pasażerowie zyskują również dostęp do całej historii zakupów biletów jednorazowych, czasowych i okresowych zakupionych w systemie BKM a przypisanych do karty płatniczej.  

Organizator transportu:

Wykonawca:

Partner technologiczny: